Rapyd Payments Pot v1.0.0 - en to th_TH translation catalogue (40 entries)

en: Your payment was successful
th_TH: การชำระเงินของคุณสำเร็จแล้ว

en: Thank you for your order.
th_TH: ขอขอบคุณสำหรับการสั่งซื้อของคุณ.

en: There is an issue with your payment
th_TH: มีปัญหากับการชำระเงินของคุณ

en: Your payment is on hold
th_TH: การชำระเงินของคุณถูกระงับ

en: Sorry, something is wrong with your payment. Please go back to recheck payment information and try again.
th_TH: ขออภัย มีบางอย่างผิดปกติกับการชำระเงินของคุณ โปรดกลับไปตรวจสอบข้อมูลการชำระเงินอีกครั้งแล้วลองอีกครั้ง

en: Your payment was cancelled.
th_TH: การชำระเงินของคุณถูกยกเลิก

en: Final confirmation for your payment will be arriving soon. Look for updates regarding your payment status.
th_TH: การยืนยันขั้นสุดท้ายสำหรับการชำระเงินของคุณจะมาถึงในไม่ช้า ค้นหาการอัปเดตเกี่ยวกับสถานะการชำระเงินของคุณ

en: Your order has been placed, but is not complete
th_TH: ส่งคำสั่งซื้อของคุณแล้ว แต่ยังไม่สมบูรณ์

en: Thank you for your order
th_TH: ขอขอบคุณสำหรับการสั่งซื้อของคุณ

en: To complete your payment, please follow the steps below:
th_TH: เพื่อให้การชำระเงินของคุณสมบูรณ์ โปรดทำตามขั้นตอนด้านล่าง:

en: Click to pay
th_TH: คลิกเพื่อชำระเงิน

en:  - Test Mode
th_TH: - โหมดทดสอบ

en: Please note: test mode does not support real transactions.
th_TH: โปรดทราบ: โหมดทดสอบไม่รองรับการทำธุรกรรมจริง

en: Please contact store support. Our checkout is still in test mode and we can’t complete your transaction.
th_TH: โปรดติดต่อฝ่ายสนับสนุนของร้านค้า การชำระเงินของเรายังคงอยู่ในโหมดทดสอบ และเราไม่สามารถทำธุรกรรมของคุณได้

en: Rapyd Payments Plugin Settings
th_TH: การตั้งค่าปลั๊กอิน Rapid Payments

en: Access key
th_TH: คีย์การเข้าถึง

en: Access key of plugin when Client Portal is in production mode.
th_TH: คีย์การเข้าถึงของปลั๊กอินเมื่อ Client Portal อยู่ในโหมดการผลิต

en: Secret key
th_TH: รหัสลับ

en: Secret key of plugin when Client Portal is in production mode.
th_TH: รหัสลับของปลั๊กอินเมื่อพอร์ทัลไคลเอ็นต์อยู่ในโหมดใช้งานจริง

en: Enable test mode
th_TH: เปิดใช้งานโหมดทดสอบ

en: Please note: test mode does not support real  transactions.
th_TH: โปรดทราบ: โหมดทดสอบไม่รองรับการทำธุรกรรมจริง

en: Test access key
th_TH: ทดสอบคีย์การเข้าถึง

en: Access key of plugin when Client Portal is in sandbox mode.
th_TH: คีย์การเข้าถึงของปลั๊กอินเมื่อพอร์ทัลไคลเอ็นต์อยู่ในโหมดแซนด์บ็อกซ์

en: Test secret key
th_TH: ทดสอบรหัสลับ

en: Secret key of plugin when Client Portal is in sandbox mode.
th_TH: รหัสลับของปลั๊กอินเมื่อพอร์ทัลไคลเอ็นต์อยู่ในโหมดแซนด์บ็อกซ์

en: Bank
th_TH: ธนาคาร

en: Rapyd
th_TH: อย่างรวดเร็ว

en: Pay directly from your bank account
th_TH: ชำระโดยตรงจากบัญชีธนาคารของคุณ

en: Accept bank payments in your chosen countries.
th_TH: ยอมรับการชำระเงินผ่านธนาคารในประเทศที่คุณเลือก

en: Card
th_TH: การ์ด

en: Pay with local and international card brands
th_TH: ชำระด้วยบัตรแบรนด์ในประเทศและต่างประเทศ

en: Accept card payments in your chosen countries.
th_TH: รับชำระเงินด้วยบัตรในประเทศที่คุณเลือก

en: Cash
th_TH: เงินสด

en: Pay with cash at a nearby convenience store or cash locations
th_TH: ชำระด้วยเงินสดที่ร้านสะดวกซื้อหรือร้านเงินสดที่อยู่ใกล้เคียง

en: Accept cash payments in your chosen countries.
th_TH: รับชำระเงินสดในประเทศที่คุณเลือก

en: Pay with local mobile and digital wallets
th_TH: ชำระเงินด้วยมือถือและกระเป๋าเงินดิจิทัลในพื้นที่

en: Accept ewallet payments in your chosen countries.
th_TH: รับชำระเงินด้วยกระเป๋าเงินอิเล็กทรอนิกส์ในประเทศที่คุณเลือก

en: Rapyd requires WooCommerce to be installed and active. You can download %s here.
th_TH: Rapyd ต้องการให้ติดตั้งและใช้งาน WooCommerce คุณสามารถดาวน์โหลด %s ได้ที่นี่

en: Rapyd requires WooCommerce %1$s or greater to be installed and active. WooCommerce %2$s is no longer supported.
th_TH: Rapyd กำหนดให้ติดตั้งและใช้งาน WooCommerce %1$s ขึ้นไป ไม่รองรับ WooCommerce %2$s อีกต่อไป

en: Settings
th_TH: การตั้งค่า
